Wykład "Co naprawdę wiemy o chrzcie Polski?"

8 czerwca (środa), godz. 17.00
„Co naprawdę wiemy o chrzcie Polski?”
Wydarzenie w ramach obchodów 1050-lecia Chrztu Polski

Prowadząca: dr hab. Anna Kowalska-Pietrzak
Miejsce: Oddział Kultur i Tradycji Wyznaniowych MMŁ
pl. Wolności 2
Wstęp wolny

Oddział Kultur i Tradycji Wyznaniowych MMŁ zaprasza na wydarzenie organizowane w ramach obchodów 1050-lecia Chrztu Polski - wykład pt. „Co naprawdę wiemy o chrzcie Polski?”, który poprowadzi dr hab. Anna Kowalska-Pietrzak.
Odczyt poświęcony będzie faktom, interpretacjom i mitom nagromadzonym wokół tematu przyjęcia chrześcijaństwa przez księcia Mieszka I. Prelegentka jest mediewistką, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Uniwersytetu Łódzkiego. Jej zainteresowania koncentrują się w sposób szczególny na problematyce Polski piastowskiej oraz historii Kościoła, kultury i mentalności okresu średniowiecza.

Ilustracja: Jan Matejko "Zaprowadzenie chrześcijaństwa" (1889), domena publiczna, zdjęcie pochodzi z publikacji: "Jana Matejki Dzieje cywilizacji w Polsce" Ewa Suchodolska, Marek Wrede, 1998, Zamek Królewski w Warszawie, ISBN 83-7022-093-2.