Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Muzeum

TYPE + TEXT


TYPE + TEXT | Rok Awangardy
Międzynarodowa Wystawa Plakatu Typograficznego

19 października – 19 listopada 2017
Wernisaż: 19 października, g. 17:00
Kurator wystawy: dr Agnieszka Ziemiszewska
Koodrynador wystawy/współpraca: Adam Klimczak
Wstęp wolny

Wystawa TYPE + TEXT | Rok Awangardy jest dedykowana obchodom stulecia Awangardy w Polsce. Wybór miejsca tej wystawy nie jest przypadkowy. Łódź to miejsce szczególne, które dzięki swym bogatym a jednocześnie niematerialnym tradycjom typograficznym jest Stolicą Awangardy.
Stolica ta stanie się podczas wystawy miejscem spotkania znakomitych twórców z całego świata tworzących prace typograficzne.
Będzie to spotkanie ponadnarodowe, a może nawet kosmopolityczne, w idei łączące symbolicznie sztukę współczesną z historyczną awangardą.
Na wystawie swoje prace zaprezentuje ponad 120 artystów z niemal 30 krajów świata.

Na wystawie zostanie również zaprezentowany film The Fly and the Spider's Web Bruno Monguzziego oraz obiekty ze zbiorów: Ryszarda Cichego i Józefa Robakowskiego.

Uczestnicy:
Reza Abedini | IR
Sabri Akın | TR
Sérgio Alves [Atelier d'Alves] | PT
Mariusz Andryszczyk | PL
Atelier Tout va bien | FR
Artiva Design | IT
Jakub Balicki | PL
Peter Bankov | RU/CZ
Edgar Bąk | PL
Eric Belousov | RU
Tomasz Berezowski | PL
David Błażewicz | PL
Krzysztof Białowicz | PL
Tomasz Bierkowski | PL
Yoav Bender | IL
Benoît Bodhuin | FR
Boris Bonev | BG
Michel Bouvet | FR
Stephan Bundi CH
Fabienne Burri [C2F] | CH
Ralph Burkhardt | DE
Erik Brandt | US
Erich Brechbühl [Mixer] | CH
Chae Byung-rok | KR
Chun-Ta Chu | TW
Mathieu Cieters | BE
Zhao Chao | CN
Marc Damm [Bleed] | AT
Rita Duczmańska | PL
Marcos Faunner | BR
Astrid Feldner [Bleed] | AT
Artur Frankowski [Fontarte] | PL    
Magdalena Frankowska | [Fontarte] | PL
Paul Garbett | AU
Marta Gawin | PL
Joanna Górska [ Homework] | PL
Götz Gramlich | DE
Przemysław Hajek | PL
Irwan Harnoko | ID
Przemek Hoffer [Distort Visual] | PL
Jan Horcik | CZ
Hansje van Halem | NL
Fons Hickmann | DE
Radovan Jenko | SLO
Aleksandra Ilkiewicz [Distort Visual] | PL
Krzysztof Iwański | PL
Sławomir Iwański | PL
Yinggui Jiang | CN
Michał Kacperczyk | PL
Piotr Karczewski | PL
Inga Kaźmierczak | PL
Bohuy Kim | KR
Tomasz Kipka | PL
Borys Kosmynka | PL
Sławomir Kosmynka | PL
Martyn Kramek | PL
Magdalena Lauk | PL
Thiago Lacaz | BR
Bob Lei | CN
Stefan Lechwar | PL
Andrey Logvin | RU
Horacio Lorente | ARG
Bartosz Łukaszonek | PL
Mateusz Machalski | PL
Lech Majewski | PL
Terashima Masayuki [Terashima Design] | JP
Kleon Medugorac | DE
Fanette Mellier | FR
Robert Mendel [UVMW] | PL
Bruno Monguzzi | CH
Omid Nemalhabib [Studio Melli] | IR
Maria Norazyan [Grafprom] | UA
Ola Niepsuj | PL
Richard Niessen | NL
Hanna Niemierowicz [Polkadot] | PL
Eva-Maria Offermann | DE
Michel Olivier | FR
Iliya Pavlov [Grafprom] | UA
Peng Peng | CH
Karolina Pietrzyk | PL
Władysław Pluta | PL
Vincent Perrottet | FR
Podpunkt | PL
Piotr Pietrzak | PL
Nikodem Pręgowski | PL
Józef Robakowski | PL
The Rodina | CZ/NL
Cybu Richli [C2F] | CH
Maria Mercedes Salgado | ECU
Sergei Sarkisov | BY
Katja Schloz | DE
Ralph Schraivogel | CH
Michał Siciński [Punkt Widzenia] | PL
Idalia Smyczyńska [Kolektyw Kilku] | PL
Victor Soma | PL
Jerzy Skakun [Homework] | PL
Sarp Sözdinler |  TR
Ewa Stanisławska-Balicka | PL
Jakub Stępień | PL
Gosia Stolińska | PL
Paweł Szarzyński | PL
Sławomir Śląski | PL
Bartosz Szymkiewicz | PL
Jonas Thessen | DE
Daria Titarenko [Grafprom] | UA
Jouri Toreev | BY
Filip Tofil | PL
Krzysztof Tyczkowski | PL
David Torrents | ES
Niklaus Troxler | CH
Martin Woodtli | CH
Daniel Wiesmann DE
Anita Wasik | PL
Mieczysław Wasilewski | PL
Jan Worpus-Budziejewski [Grafixpol] | PL
Kasia Worpus-Wrońska [Grafixpol] | PL
Aleksandra Woźniak [Polkadot] | PL
Yong Xiao | CN
Li Xu | CN                                                     
Filip Zagórski [Type2] | PL
Li Zhongyang | CN
Robert Zając [Kolektyw Kilku] | PL
Zbigniew Zieliński | PL
Zupa Grafika | PL                                  

TYPE + TEXT | Year of the Avant-garde
International Typography Poster Exhibition

19.10—19.11.2017
Opening: 19.10.2017 | Thursday | 5 PM
Curator: Agnieszka Ziemiszewska, PhD
Coordinator: Adam Klimczak (Museum of the City of Lodz)

The TYPE + TEXT | Year of the Avant-garde exhibition is dedicated to the celebration of the avant-garde centenary in Poland.
The choice of the venue is not coincidental. Łódź is a unique place — the capital of the avant-garde thanks to its rich and non-material heritage. This makes the city a perfect venue for an exhibition that will bring together works of some of the best typographers from around the world.
It will be a transnational and, perhaps even, cosmopolitan meeting that will symbolically link contemporary design with the historical avant-garde.
The exhibition will display works of more than 120 artists from 30 countries.

The exhibition will also include a screening of Bruno Monguzzi’s The Fly and the Spider's Web (2016) and a group of objects from Ryszard Cichy’s collection and Józef Robakowski’s collection.

Participants:
Reza Abedini | IR
Sabri Akın | TR
Sérgio Alves [Atelier d'Alves] | PT
Mariusz Andryszczyk | PL
Atelier Tout va bien | FR
Artiva Design | IT
Jakub Balicki | PL
Peter Bankov | RU/CZ
Edgar Bąk | PL
Eric Belousov | RU
Tomasz Berezowski | PL
David Błażewicz | PL
Krzysztof Białowicz | PL
Tomasz Bierkowski | PL
Yoav Bender | IL
Benoît Bodhuin | FR
Boris Bonev | BG
Michel Bouvet | FR
Stephan Bundi CH
Fabienne Burri [C2F] | CH
Ralph Burkhardt | DE
Erik Brandt | US
Erich Brechbühl [Mixer] | CH
Chae Byung-rok | KR
Chun-Ta Chu | TW
Mathieu Cieters | BE
Zhao Chao | CN
Marc Damm [Bleed] | AT
Rita Duczmańska | PL
Marcos Faunner | BR
Astrid Feldner [Bleed] | AT
Artur Frankowski [Fontarte] | PL    
Magdalena Frankowska | [Fontarte] | PL
Paul Garbett | AU
Marta Gawin | PL
Joanna Górska [ Homework] | PL
Götz Gramlich | DE
Przemysław Hajek | PL
Irwan Harnoko | ID
Przemek Hoffer [Distort Visual] | PL
Jan Horcik | CZ
Hansje van Halem | NL
Fons Hickmann | DE
Radovan Jenko | SLO
Aleksandra Ilkiewicz [Distort Visual] | PL
Krzysztof Iwański | PL
Sławomir Iwański | PL
Yinggui Jiang | CN
Michał Kacperczyk | PL
Piotr Karczewski | PL
Inga Kaźmierczak | PL
Bohuy Kim | KR
Tomasz Kipka | PL
Borys Kosmynka | PL
Sławomir Kosmynka | PL
Martyn Kramek | PL
Magdalena Lauk | PL
Thiago Lacaz | BR
Bob Lei | CN
Stefan Lechwar | PL
Andrey Logvin | RU
Horacio Lorente | ARG
Bartosz Łukaszonek | PL
Mateusz Machalski | PL
Lech Majewski | PL
Terashima Masayuki [Terashima Design] | JP
Kleon Medugorac | DE
Fanette Mellier | FR
Robert Mendel [UVMW] | PL
Bruno Monguzzi | CH
Omid Nemalhabib [Studio Melli] | IR
Maria Norazyan [Grafprom] | UA
Ola Niepsuj | PL
Richard Niessen | NL
Hanna Niemierowicz [Polkadot] | PL
Eva-Maria Offermann | DE
Michel Olivier | FR
Iliya Pavlov [Grafprom] | UA
Peng Peng | CH
Karolina Pietrzyk | PL
Władysław Pluta | PL
Vincent Perrottet | FR
Podpunkt | PL
Piotr Pietrzak | PL
Nikodem Pręgowski | PL
Józef Robakowski | PL
The Rodina | CZ/NL
Cybu Richli [C2F] | CH
Maria Mercedes Salgado | ECU
Sergei Sarkisov | BY
Katja Schloz | DE
Ralph Schraivogel | CH
Michał Siciński [Punkt Widzenia] | PL
Idalia Smyczyńska [Kolektyw Kilku] | PL
Victor Soma | PL
Jerzy Skakun [Homework] | PL
Sarp Sözdinler |  TR
Ewa Stanisławska-Balicka | PL
Jakub Stępień | PL
Gosia Stolińska | PL
Paweł Szarzyński | PL
Sławomir Śląski | PL
Bartosz Szymkiewicz | PL
Jonas Thessen | DE
Daria Titarenko [Grafprom] | UA
Jouri Toreev | BY
Filip Tofil | PL
Krzysztof Tyczkowski | PL
David Torrents | ES
Niklaus Troxler | CH
Martin Woodtli | CH
Daniel Wiesmann DE
Anita Wasik | PL
Mieczysław Wasilewski | PL
Jan Worpus-Budziejewski [Grafixpol] | PL
Kasia Worpus-Wrońska [Grafixpol] | PL
Aleksandra Woźniak [Polkadot] | PL
Yong Xiao | CN
Li Xu | CN                                                     
Filip Zagórski [Type2] | PL
Li Zhongyang | CN
Robert Zając [Kolektyw Kilku] | PL
Zbigniew Zieliński | PL
Zupa Grafika | PL


Bruno Monguzzi (CH), Bohuy Kim (KR), Artiva Design (IT), Sławomir Kosmynka (PL), Robert Mendel [UVMW] (PL), Edgar Bąk (PL)


Aleksandra Niepsuj (PL), Zbigniew Zieliński (PL), Götz Gramlich (DE), Przemysław Hajek (PL), Karolina Pietrzyk (PL), Chun-Ta Chu (TW)


Peter Bankov (RU/CZ), Bob Lei (CN), Sérgio Alves [Atelier d'Alves] (PT), Fabienne Burri & Cybu Richli [C2F] (CH), Sławomir Śląski (PL), Ralph Schraivogel (CH)

Sponsor wystawy

EmailDrukuj Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum