Program muzealnych spotkań z cyklu „Lubię wiedzieć”

Program muzealnych spotkań edukacyjnych z cyklu „Lubię wiedzieć” na pierwszą połowę 2017 roku
W każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 12:30 zapraszamy na organizowane przez Oddział Kultur i Tradycji Wyznaniowych spotkania poruszające szeroko zakrojoną tematykę kulturową, religijną i społeczną. Od 2017 roku spotkania odbywają się w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi (ul. Ogrodowa 15). Wstęp: 3 zł (normalny), 1 zł (ulgowy).

12.02.2017 Hipodrom, wyścigi rydwanów i kibice we wczesnobizantyńskim Konstantynopolu (V-IX w.)
Prowadzenie: prof. Teresa Wolińska (historyk starożytności, mediewista, biznatynolog, Uniwersytet Łódzki)

12.03.2017 Bizantyńskie dziedzictwo Stambułu – część I
Prowadzenie: dr Andrzej Kompa (historyk starożytności, mediewista, biznatynolog, Uniwersytet Łódzki)

09.04.2017 Bizantyńskie dziedzictwo Stambułu – część II