“Altberg Ensemble kameralnie” – koncert z cyklu “Barokowe miraże”

4 grudnia 2022
16:30:00 -

Koszt 18 zł (bilet normalny), 12 zł (bilet ulgowy)

Ostatni koncert z serii “Barokowe miraże”.

,,Barokowe Miraże” to cykl czterech koncertów poświęconych muzyce dawnej w wykonaniu Łódzkiej Orkiestry Barokowej Altberg Ensemble – założonej w 2017 roku przez Jakuba Kościukiewicza i specjalizującej się w historycznym wykonawstwie muzyki baroku. Zespół Altberg Ensemble zadebiutował podczas XVIII Festiwalu Kolory Polski. Od tego czasu brał udział m.in. w projektach edukacyjnych organizowanych przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie, licznych koncertach i festiwalach w całej Polsce, a także zdobył nagrodę w plebiscycie magazynu kulturalnego Kalejdoskop na „najbardziej wystrzałowe wydarzenie kulturalne w 2017 roku” w kategorii muzyka.

Altberg Ensemble składa się z profesjonalnych muzyków grających na instrumentach historycznych lub ich wiernych kopiach. Muzycy używają strun jelitowych i smyczków barokowych. Stosują również historyczne praktyki wykonawcze, co wymaga nie tylko wszechstronnego wykształcenia w dziedzinie samej instrumentalistyki, ale również szerokiej wiedzy teoretycznej, a także doświadczenia.

Wystapią:

Ewa Gubiec – flet traverso (Ewa Gubiec Bio)

Anna Wiktoria Swoboda – teorba (Anna Wiktoria Swoboda Bio)

W programie:

Prelude la mineur
Pierre Danican Philidor
Suita a-moll z op.1 nr 4:
Lentement – Courante – Air en Musette. Rondeau – Gavotte – Sicilienne – Paysanne
Chaconne
Jacques-Martin Hotteterre
Suita c-moll
Allemande (tendrement) – Sarabande – Rondeau
Pierre Danican Philidor
Suita e-moll z op. 1 nr 5:
Très lentement – Allemande – Sarabande – Gigue
Suita G-dur:
Prelude – Allemande – Sarabande – Gigue – Chaconne de HotmanOstatni koncert z serii “Barokowe miraże”.