“Pamięci Artura Rubinsteina” – koncert z cyklu “Muzyka Łodzi”

28 stycznia 2023
16:30 -

Prowadzenie: Hanna Holeksa
Współorganizator: Fundacja im. Stanisława Liszewskiego
Koszt: 12,00 zł (bilet ulgowy), 18,00 zł. (bilet normalny)

Koncert poświęcony Arturowi Rubinsteinowi w nawiązaniu do 136 rocznicy jego urodzin przypadającej w dniu 28 stycznia. Ponieważ Rubinstein uważany jest za jednego z najlepszych interpretatorów muzyki Fryderyka Chopina, dlatego w programie koncertu znajdą się przede wszystkim utwory polskiego kompozytora. Po koncercie spotkanie w Galerii Muzyki im. Artura Rubinsteina, która posiada najbogatszy prezentowany na wystawach jemu poświęconych, zbiór pamiątek jego życia rodzinnego i towarzyskiego oraz koncertowego. Szczególną wartość dla prezentacji postaci „Mistrza Artura” posiada bogata galeria fotografii oraz liczne i prestiżowe nagrody, które otrzymał w dowód uznania jego talentu i działalności koncertowej.
Cykl „Muzyka Łodzi” jest poświęcony osobowościom muzycznym związanym z Łodzią: instrumentalistom lub kompozytorom. Wydarzenia składają się z koncertu, także z prezentacji wybranych ekspozycji muzealnych, prelekcji bądź prezentacji wybranych obiektów ze zbiorów Muzeum Miasta Łodzi związanych z postacią przewodnią danego spotkania

Program koncertu

A. Mozart – Fantazja d-moll K.397