31 styczeń 2022
“Łódź. Kamienice”. Nowa publikacja
Polecamy Państwa uwagę nową publikację, której wydawcami są Muzeum Miasta Łodzi oraz Wydawnictwo Kusiński. “Łódź. Kamienice”, to szczegółowo opracowany merytorycznie, elegancko wydany i bogato ilustrowany opis ponad 40 łódzkich kamienic, ich architektury oraz historii.
Autorami publikacji są prof. Krzysztof Stefański (Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego), dr Marcin Szymański (Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego) oraz Jacek Kusiński (wydawca, fotograf, autor zdjęć).
Publikacja uzupełnia cykl Wydawnictwa Kusiński poświęcony Łodzi, w skład którego do tej pory weszły: “Łódź. Fabryki” oraz “Łódź. Pałace i wille”.
Zapraszamy Państwa na ten zatrzymany na szlachetnych, papierowych stronach spacer po Łodzi pełnej unikalnych, wielorodzinnych budynków, będących niemymi świadkami przemian historii naszego miasta.
W sprzedaży od 4 lutego 2022 r. w kasie Muzeum.