24 wrzesień 2021
Nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury otrzymała nasza koleżanka!
Miło nam poinformować, że nasza koleżanka Natalia Scegielniak-Glica otrzymała dzisiaj nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
Natalia Scegielniak-Glica – kustosz, Kierownik Działu Zbiorów i Główny Inwentaryzator naszego muzeum znalazła się wśród laureatów tej nagrody. Jest etnolożką, antropolożką kultury, licencjonowaną przewodniczką miejską po Łodzi, absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego i studiów podyplomowych Akademia Dziedzictwa w Krakowie. Jej zainteresowania ogniskują się wokół wielokulturowej i wielowyznaniowej tradycji Łodzi, która ma także odbicie we współczesnym wyglądzie przestrzeni miejskiej, ochroną i upowszechnianiem zabytków, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej w Łodzi.
Przez lata zaangażowana również w działania edukacyjne prowadzone dla odbiorców wszystkich grup wiekowych – prowadziła lekcje muzealne i zajęcia dla dorosłych, od wielu lat współpracuje z Sekcją Nauk Społecznych Łódzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Nagrody zostały przyznane podczas uroczystej inauguracji sezonu artystycznego 2021/2022 w Łodzi.
Na zdjęciu Natalia Scegieniak-Glica