Czwarty Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców
18 października 2017 - 31 grudnia 2017

Wernisaż: 18 października, g. 17:00
Kuratorzy: Julia Niewiarowska – Kulesza (Stowarzyszenie Artystyczne El art), dr Łukasz Grzejszczak (Muzeum Miasta Łodzi)

„Czwarty Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców” jest efektem współpracy Muzeum Miasta Łodzi i Stowarzyszenia Artystycznego El art. Stowarzyszenie – założone w październiku 2013 roku – jest jedyną w Łodzi organizacją pozarządową stworzoną przez środowisko artystów, której głównym celem statutowym jest promocja działalności twórców młodego pokolenia.

Od chwili powstania aktywnie działa angażując zarówno samych twórców jak i instytucje oraz środowisko kolekcjonerów w szeroko pojmowane formy prezentacji osiągnięć łódzkiego młodego środowiska artystycznego, wyróżniającego się znacząco na arenie ogólnopolskiej.
„Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców” jest cykliczną imprezą odbywającą się od 2014 roku. Warto wspomnieć, że Stowarzyszenie El art mające w swym dorobku kilka znaczących ekspozycji, pierwszą jego edycję, wówczas pod nazwą „El art”, zorganizowało właśnie we współpracy z Muzeum Miasta Łodzi, a tegoroczna impreza jest kontynuacją wcześniejszej współpracy.

Tegoroczny „Czwarty Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców” goszczący w Muzeum Miasta Łodzi jest prezentacją malarstwa, rzeźby, grafiki, fotografii oraz instalacji, których autorami jest 58 artystów.

Dominik Janyszek (ur.1990), Tryptyk (2017), technika własna, płótno.