grafika dekoracyjna projektu Barokowe miraże

Barokowe miraże | Koncert orkiestrowy „Suites, Ouvertures, Concerti per vari strumenti”

20 września 2024

Koszt: 18 zł (bilet normalny), 12 zł (bilet ulgowy)
Prowadzenie: Agata Kwiecińska
Bilety: dostępne tutaj

Koncert inaugurujący trzecią edycję Barokowych Miraży, czyli cyklu koncertów organizowanych w pałacowych wnętrzach Muzeum Miasta Łodzi, mających na celu kultywowanie tradycji muzyki barokowej i wspieranie lokalnych artystów. Łodzianie będą mieli okazję usłyszeć utwory muzyki dawnej w wykonaniu Łódzkiej Orkiestry Barokowej Altberg Ensemble we wnętrzach Sali Lustrzanej Pałacu Rodziny Poznańskich. W skład Altberg Ensemble wchodzą profesjonalni muzycy grający na instrumentach historycznych lub ich wiernych kopiach, którzy specjalizują się w historycznym wykonawstwie muzyki baroku.

W ramach pierwszego koncertu z cyklu publiczność czeka występ dużego składu orkiestry. Altberg Ensemble zamierza zaprezentować utwory takich kompozytorów jak J.D. Heinichen, C. Graupner oraz J.F. Fasch, współpracującego z zespołem szwajcarskiego klawesynisty i dyrygenta Jörga-Andreasa Böttichera.

Koncert wzbogacą wprowadzenia Agaty Kwiecińskiej, która opowie o stylistyce muzyki barokowej oraz realizacji nurtu wykonawstwa historycznego.

Wykonawcy:

• Jörg-Andreas Bötticher (Szwajcaria) – klawesyn, prowadzenie orkiestry
  • Altberg Ensemble:

o Joanna Huszcza – I skrzypce

o Aleksandra Kelm – I skrzypce

o Debora Kramarek – II skrzypce

o Paweł Miczka – II skrzypce

o Katarzyna Rymuza – altówka

o Anna Nowak-Pokrzywińska – altówka

o Jakub Kościukiewicz – wiolonczela

o Anna Cierpisz – wiolonczela

o Tomasz Iwanek – kontrabas

o Ewa Mrowca – klawesyn

o Kamila Marcinkowska – fagot

o Patrycja Leśnik-Hutek – obój

o Jan Hutek – obój

• Agata Kwiecińska – prowadzenie koncertu
  • Dominika Jakubowska – koordynacja, produkcja

Program:

• Johann David Heinichen – Concerto G-dur à 7 na 2 oboje, fagot, smyczki i basso continuo
  • Christoph Graupner – Concerto g-moll na 2 skrzypiec, smyczki i basso continuo GWV 334
  • Anonymous – Concerto B-dur na wiolonczelę i skrzypce koncertujące, 2 skrzypiec, altówkę i basso

continuo

• Johann David Heinichen – Concerto a-moll na skrzypce, smyczki i basso continuo
  • Christoph Graupner – Sarabande Chaconne C-dur na 2 klawesyny
  • Johann Friedrich Fasch – Concerto c-moll à 7 na fagot, 2 oboje, smyczki i basso continuo

Projekt „Barokowe miraże – koncerty muzyki barokowej w Muzeum Miasta Łodzi” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”.

Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Łodzi.

Logotyp Łodzi: kolorowy napis Łódź, pod literą Ź dopisek kreuje