Bliższe i dalsze peregrynacje łodzian | oprowadzanie po wystawach stałych

7 września 2024

Koszt: 1 zł (bilet ulgowy), 3 zł (bilet normalny)
Zapisy: dukacja@muzeum-lodz.pl,‌ ‌lub‌ ‌telefonicznie:‌ ‌42‌ 307 ‌13 82, ‌692‌ ‌926‌ ‌31
Zapisy prowadzi Dział Edukacji od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16

Oprowadzanie po wystawach stałych Muzeum Miasta Łodzi przeniesie zwiedzających bliższych i dalszych podróży łodzian.
1) Podczas pierwszej części wydarzenia zobaczymy wystawę “Na wspólnym podwórku – łódzki tygiel kultur i wyznań”. Zostaną zaprezentowane miejsca chętnie odwiedzane przez mieszkańców, najpopularniejsze kierunki podróży, wyjazdów krajoznawczych, sposoby spędzania wolnego czasu czy ich turystyczno – sportowe zainteresowania.
2/ Następnie zwiedzający przejdą do Galerii Muzyki im. A. Rubinsteina, gdzie zostaną przedstawione szlaki podróży artystycznych wybitnych łodzian. W centrum uwagi znajdą się miejsca pełniące istotną rolę na mapie europejskiego dziedzictwa kulturowego, w których przecinały się twórcze drogi urodzonych w Łodzi artystów-muzyków, pianisty Artura Rubinsteina, kompozytora Aleksandra Tansmana, dyrygenta Pawła Kleckiego oraz skrzypaczki i kompozytorki Grażyny Bacewicz. Będą to przede wszystkim Berlin, Paryż i Bruksela.