“Eugeniusz Nowak – nestor polskiego boksu” – spotkanie w Muzeum Sportu i Turystyki

25 listopada 2023

Adres: Zatoka Sportu, wystawa stała “Szybciej, wyżej, mocniej”, al. Politechniki 10
Koszt: 5 zł (bilet ulgowy), 7 zł (bilet normalny)

Spotkanie poświęcone jednej z najważniejszych postaci polskiego boksu. Eugeniusz Nowak, postać częściowo dziś zapomniana. Był jednym z pierwszych polskich olimpijczyków, którzy reprezentowali Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 1924 roku i położył podwaliny pod przyszłe sukcesy polskiego pięściarstwa w naszym kraju. Jego życiorys posłużyłby za temat dla wielu filmów.

Podczas spotkania przybliżymy sylwetkę nestora polskiego boksu, jego początki oraz największe sukcesy, a także pokażemy pamiątki po wybitnym sportsmanie zgromadzone w Muzeum Sportu i Turystyki.

Fotografia przedstawia Eugeniusza Nowaka z olimpijką Stanisławą Walasiewicz na pokładzie MS Piłsudski.