Koncert Muzyczne Matinée – Claribell Duo

14 lipca 2024
12:00 -

Współorganizatorzy:Rotary Club Łódź, Akademia Muzyczna w Łodzi
Koszt:12 zł (ulgowy), 18 zł (normalny)
Osoby do 18 roku życia, bilety finansowane przez Rotary Club.

Bohaterami trzeciej edycji cyklu „Letnie koncerty Muzyczne Matinée. Koncerty wspierające młode talenty” są młodzi artyści, studenci Akademii Muzycznej w Łodzi, laureaci konkursów muzycznych, którzy stoją u progu swojej zawodowej drogi. To właśnie w ich interpretacjach publiczność będzie miała okazję usłyszeć zarówno znakomite utwory z repertuaru klasycznego, jak i dzieła nowsze, także autorstwa twórców związanych z Łodzią.

Podczas tego koncertu publiczność w Muzeum Miasta Łodzi będzie miała szansę usłyszeć duet klarnetowy Claribell Duo w składzie Izabela Żuber i Jakub Kubat. O muzyce opowie Maria Stefańska.

Claribell Duo powstało w 2022 roku w czasie studiów licencjackich w Akademii Muzycznej w Łodzi, a swoją działalność artystyczną rozpoczął pod opieką dr. hab. Roberta Stefańskiego. Wykonawcy rozwijali swoje umiejętności w ramach licznych warsztatów oraz kursów mistrzowskich, między innymi w Katowicach, Tarnowskich Górach, Łodzi pod okiem wybitnych klarnecistów, takich jak Karel Dohnal, Antonio Saiote, Arkadiusz Adamski, Julian Paprocki). Rezultatem ich muzycznej współpracy są wysokie lokaty na konkursach i festiwalach o randze ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Najważniejsze z nich to III nagroda na XV Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim (2023), wyróżnienie na X Zachodniopomorskim Festiwalu Klarnetowym (2022) czy wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „OPUS” w Krakowie.

Program:

Michele Mangani – Duo Sonata na dwa klarnety

    I – Allegro moderato

    II – Moderato cantabile

    III – Allegro

    Ukrainian folksong suite – aranż. Arne Dich, Claribell Duo

    II – Нiч яка мiсячна (What a Moonlit Night)

    IV – Ой У Гаю, При Дунаю (In the grove by the Danube)

    VI – Ой, у вишневому саду (Oh, in Cherry Orchard)

    VII – Несе Галя воду (Halia carries Water)

    Krzysztof Grzeszczak – Clariduo na dwa klarnety B

    Michele Mangani – Tango duets

    I – La cumparsita

    II – Hernando’s Hideway

    III – El choclo