“Łódzkie zawody” – oprowadzanie po wystawie “Na wspólnym podwórku – łódzki tygiel kultur i wyznań”

21 października 2023

Prowadząca: Beata Kamińska
Zapisy: obowiązują mailowo: edukacja@muzeum-lodz.pl lub telefonicznie: 42 307 13 82/ 692 926 319
Koszt: 5 zł (bilet ulgowy), 7 zł (bilet normalny)

Tematyczne oprowadzanie po wystawie stałej “Na wspólnym podwórku – łódzki tygiel kultur i wyznań”. Podczas spotkania opowiemy o zawodach wykonywanych przez łodzian, ale nie tylko tych włókienniczych. Poza branżami związanymi z produkcją tkanin w Łodzi rozwijał się handel, rzemiosło, rękodzielnictwo oraz różnego rodzaju działalność usługowa. W mieście działali specjaliści wielu dziedzin, których miejscem pracy nie były fabryki i zakłady produkcyjne, a zajmowali oni istotne miejsce w strukturze zawodowej miasta do 1939 roku.