Metryka Miasta Łodzi – oprowadzanie po wystawach stałych w Pałacu Rodziny Poznańskich | Wydarzenie w ramach Łódzkich Senioraliów

18 maja 2023

Koszt: 1 zł (bilet ulgowy), 3 zł (bilet normalny)
Zapisy: 692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl

Temat przewodni spotkania nawiązuje do rocznicy 600-lecia powstania miasta Łodzi. Zostaną zaprezentowane różne hipotezy dotyczące nazwy miasta. Poznamy kulisy historii nadania praw miejskich oraz uwarunkowania związane z rozwojem osady, która dopiero w przeciągu XIX. wieku stała się miastem. Przedstawimy przełomowe momenty w historii Łodzi odpowiadając na pytanie, jakie atuty zadecydowały o powstaniu osady fabrycznej, która stała się metropolią przemysłową. W drugiej części spotkania odbędzie się spacer po pałacowych wnętrzach prowadzący na historyczną wystawę „Łódź w Europie, Europa w Łodzi. Ziemia obiecana wczoraj i dziś”, którą zaprezentuje Beata Kamińska z Działu Historii Muzeum Miasta Łodzi.