Musicalem po Łodzi – koncert z cyklu “Muzyka Łodzi”

17 lutego 2024

Koszt: 12 zł (bilet ulgowy), 18 zł. (bilet normalny)
Współorganizator: Fundacja im. Stanisława Liszewskiego
Bilety online: tutaj

Wspólnie przenieśmy się do musicalowej rzeczywistości podczas koncertu na zakończenie karnawału. W programie znajdą się utwory łódzkiego kompozytora Piotra Hertla, a także nowe aranżacje innych kompozycji kojarzonych z Łodzią, na przykład “Kochankowie z ulicy Kamiennej”.

Wykonawcy:

Marta Wilk – wokalistka, artystka scen teatralnych i musicalowych, ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Po ukończeniu studiów współpracowała z wieloma filharmoniami i orkiestrami w Polsce i za granicą, wykonując partie mezzosopranowe. W 2000 roku związała się z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Miała tam okazję zmierzyć się repertuarem musicalowym, biorąc udział w wielu spektaklach muzycznych, między innymi: „Jesus Christ Superstar”, „Evita”, „Cabaret”, „Skrzypek Na Dachu”. Jest laureatką wielu festiwali, a także finalistką Festiwalu im Agnieszki Osieckiej. W 2021 roku wydała swoją pierwszą płytę „Swing&Musical forever”, która jest wynikiem jej fascynacji stylem swingowym w literaturze musicalowej. Od ponad 20 lat zajmuje się pedagogiką. Ma na swoim koncie wiele koncertów zarówno kameralnych jak i dużych produkcji telewizyjnych, jednak najbardziej ulubioną formą koncertu jest dla niej recital. W 2020 roku nagrała autorski singiel „Niebo zeszło na ziemię” a rok później „Ciszy głos”. W 2021 roku wydała swoją pierwszą płytę „Swing&Musical forever”, która jest wynikiem jej fascynacji stylem swingowym w literaturze musicalowej.

Marcin Janiszewski – kompozytor, aranżer, akordeonista, pianista i pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat wielu nagród, między innymi: Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu  Akordeonowego w Przemyślu oraz Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana w roku 2002. Lider zespołów muzycznych, z którymi koncertował w Polsce, Niemczech, Słowacji, Austrii, Włoszech i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dokonał wielu nagrań płytowych oraz dla radia i teatru telewizji z powodzeniem odnajdując się w różnych gatunkach muzycznych jako akordeonista, pianista i aranżer. Muzyk prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną. Wieloletni akompaniator na Wydziale Aktorskim  Łódzkiej Szkoły Filmowej. Jest konsultantem Centrum Edukacji Artystycznej w dziedzinie akordeonu jazzowego.

PROGRAM:

• „Moja bezsenność” (muzyka: Piotr Hertel, słowa: Janusz Słowikowski)
  • „Lecą liście kolorowe” (muzyka Piotr Hertel, słowa: Robert Gluth)
  • „Kto tak ładnie kradnie” z filmu „Halo szpicbródka” (muzyka: Seweryn Krajewski słowa: Agnieszka Osiecka)
  • Wokaliza z filmu „Pociąg” (muzyka: Artie Shaw, słowa: Jan Jakub Należyty)
  • „Kochankowie z ulicy kamiennej” (muzyka: Wojciech Solarz słowa: Agnieszka Osiecka)
  • „Szukaj mnie” z filmu „Kogel – Mogel” (muzyka: Seweryn Krajewski, słowa: Marek Dagnan
  • „Uciekaj moje serce” z filmu „Jan Serce” (muzyka: Seweryn Krajewski, słowa: Agnieszka Osiecka)
  • „La vie en rose” z filmu „La vie en rose” (muzyka: Louiguy, słowa Edith Piaf)
  • „Z kim tak ci będzie źle jak ze mną” z filmu „Bo we mnie jest seks” (muzyka: Roman Orłow, słowa: Wojciech Młynarski)
  • „Mój list” („The summer knows”) z filmu „Summer of’42” (muzyka: Michel Legrand, słowa: Jeremi Przybora)
  • „Twój portret” (muzyka: Włodzimierz Nahorny, słowa: Jonasz Kofta)