obrazek dekoracyjny

“Nasz dom, nasza rodzina, nasze miasto” – warsztaty wielopokoleniowe

16 maja 2023

Wydarzenie w ramach Łódzkich Senioraliów
Koszt: 3 zł (bilet normalny), 1 zł (bilet ulgowy)
Zapisy: 692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl

Sentymentalna podróż w czasie to doskonała okazja do przywoływania rodzinnych historii. Pretekstem do niej może być opowieść o wystawach Pałacu Rodziny Poznańskich zabarwiona dziejami tego miejsca, ludzi, którzy je stworzyli, oraz miasta Łodzi. Wyjątkowe miejsca oraz eksponaty staną się bowiem punktem wyjścia do zapoznania się z sztuką dobrej komunikacji wzmacniającej rodzinne relacje, dowiedzenia się w jaki sposób rozmawiać o przeszłości i jak ją przekazywać następnym pokoleniom w sposób ciekawy i zrozumiały. Na zajęciach plastycznych, kończących warsztaty, każdy z uczestników będzie mógł wykonać wyjątkową pamiątkę, która być może stanie się inspiracją do dalszych poszukiwań rodzinnych tajemnic. Podczas spotkania dostępne będą pomoce dydaktyczne, które ułatwią uczestnictwo w zajęciach osobom ze szczególnymi potrzebami.