Pałacowe stwory i jak je znaleźć! – warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat z cyklu “Kierunek: WAKACJE”

8 sierpnia 2024

Koszt: 7 zł (bilet ulgowy)
Zapisy: od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00-16:00
692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl

Czwartkowe, wakacyjne poranki to doskonała pora na muzealne warsztaty. W tym roku wspólnie poznamy sekrety flory i fauny – nie tylko jej miejskich uroków, ale również bardziej egzotycznych (a czasem wręcz nieprawdopodobnych) przykładów. Okazją do tego będą spacery po najpiękniejszych wnętrzach fabrykanckiej rezydencji, zabawy w pałacowym ogrodzie oraz zwiedzanie wystawy “Józef Hecht. Artystyczne żywioły”.

Co wyjdzie z połączenia lwa i węża? Jakie stwory mogą kryć się w morskich głębinach? Dlaczego z wielu budynków minionych epok zerkają na nas mantykory, smoki i maszkarony? W trakcie zajęć spróbujemy znaleźć odpowiedzi na te pytania oraz sprawdzimy, jakie zwierzęta i baśniowe istoty ukryły się w muzealnych zakątkach, pod różnymi postaciami. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z relacjami podróżników oraz opowieściami i podaniami o niesamowitościach świata fauny, które spotkali na swojej drodze. Ruszymy ich tropem, by wspólnie stworzyć poradnik dla łowców fantastycznych stworów. W części plastycznej uczestnicy będą zaś mogli sami wykreować swoją własną, baśniową bestię.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Miasta Łodzi.

Logotyp Łodzi: kolorowy napis Łódź, pod literą Ź dopisek kreuje