“Po mieczu czy po kądzieli?” – warsztaty z cyklu “Akademia Małego Łodzianina”

14 stycznia 2024

Koszt: jedna‌ ‌osoba:‌ ‌7‌ ‌zł,‌ ‌dwie‌ ‌osoby:‌ ‌10‌ ‌zł,‌ ‌trzy‌ ‌osoby:‌ ‌15‌ ‌zł
Zapisy: edukacja@muzeum-lodz.pl‌ lub‌ 42‌ 307 ‌13 82/‌ ‌692‌ ‌926‌ ‌319‌ ‌do‌ 12 stycznia
(piątek)‌ ‌do‌ ‌godziny‌ ‌16:00.‌ ‌Liczba‌ ‌miejsc‌ ‌ograniczona.‌ ‌

Podczas styczniowego spotkania wraz z uczestnikami zastanowimy się, co możemy odziedziczyć po naszych rodzicach, dziadkach i pradziadkach. Przyjrzymy się kilku znanym łódzkim postaciom i na ich przykładzie porozmawiamy o relacjach rodzinnych i pokrewieństwie.

Ile dzieci miał Izrael Poznański i co się z nimi stało? Po kim rodzeństwo Tuwimów przejęło zdolności językowe i zainteresowanie do poezji? Czy Artur Rubinstein przekazał swoim potomkom zamiłowanie do muzyki? Aby znaleźć odpowiedź na te i inne pytania, uczestnicy zamienią się w genealogicznych detektywów i przemierzając pałacowe wnętrza, odbędą niezwykłą podróż w czasie, by odkryć też swoje własne rodzinne dziedzictwo. Podsumowaniem stanie się praca plastyczna, godna przekazania następnym pokoleniom.

Akademia Małego Łodzianina to cykl spotkań przeznaczonych dla dzieci w wieku 6-12 lat, które organizujemy raz w miesiącu, by zaprezentować różnorodne treści związane z historią miasta Łodzi, jego kulturą, obyczajowością oraz sztuką. Siódma edycja cyklu odbywa się z podziałem na dwie tury.