Podaj łapę! – warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat z cyklu „Kierunek: WAKACJE”

4 lipca 2024

Koszt: 7,00 zł (bilet ulgowy)
Zapisy: od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00-16:00
692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl

Czwartkowe, wakacyjne poranki to doskonała pora na muzealne warsztaty. W tym roku wspólnie poznamy sekrety flory i fauny – nie tylko jej miejskich uroków, ale również bardziej egzotycznych (a czasem wręcz nieprawdopodobnych) przykładów. Okazją do tego będą spacery po najpiękniejszych wnętrzach fabrykanckiej rezydencji, zabawy w pałacowym ogrodzie oraz zwiedzanie wystawy “Józef Hecht. Artystyczne żywioły”.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka – to powiedzenie ma w sobie z pewnością wiele prawdy i współcześnie jest często słyszane, jednak na przestrzeni wieków, funkcja i znaczenie zwierząt zmieniało się. Tym tematem rozpoczniemy tegoroczne półkolonie w Muzeum. Podczas zajęć porozmawiamy o tym w jakich codziennych zadaniach pomagają nam zwierzęta, jak wyglądało to kiedyś, a jak wygląda dziś? Wyjaśnimy czym jest kierat i dlaczego współcześnie rzadko używamy tego słowa. Zastanowimy się również jakie zwierzęta są mieszkańcami naszego miasta, skąd się tu wzięły i co my możemy zrobić, aby czuły się komfortowo i bezpiecznie. Spotkanie zakończy część warsztatowa, podczas której każdy uczestnik, wykona pracę zainspirowaną tematem świata zwierząt.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Miasta Łodzi.

Logotyp Łodzi: kolorowy napis Łódź, pod literą Ź dopisek kreuje