Spacer śladami artystycznych miejsc łódzkiej bohemy

13 lipca 2024

Prowadzenie: Adam Klimczak
Koszt: 5 zł (ulgowy), 7 zł (normalny)
Zapisy: od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00-16:00
692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl

Wystawa „Józef Hecht. Artystyczne żywioły” stanowi doskonały punkt odniesienia dla spaceru ulicami Łodzi, przy których działały miejsca istotne dla łódzkiej sztuki. Tworzyli je twórcy związani z awangardą artystyczną naszego miasta, począwszy od końca XIX wieku, aż po czasy współczesne. Pod tymi różnymi adresami, skupionymi w najbliżej okolicy Pałacu Rodziny Poznańskich – inicjowali ważne dla kultury wydarzenia oraz tworzyli i wystawiali prace istotne dla kulturalnego tygla ziemi obiecanej. Podczas tej krótkiej podróży w czasie i przestrzeni, będzie można zobaczyć kamienice w których funkcjonowały mieszkania i pracownie artystów, dawne szkoły rysunku,  galerie, drukarnie i salony artystyczne.