Spotkanie z ideami olimpijskimi i zimowymi dyscyplinami sportu

31 stycznia 2024

Adres: Zatoka Sportu, wystawa stała “Szybciej, wyżej, mocniej”, al. Politechniki 10
Koszt: 5 zł

W czasie ferii dzieci się nudzą? Nie te, które uczestniczą w warsztatach w Muzeum Sportu i Turystyki. W ramach muzealnego feriowania zapraszamy na „Spotkanie z ideami olimpijskimi i zimowymi dyscyplinami sportu”.

Co to znaczy grać fair play? Czego symbolem są kolory w olimpijskim logo? Jak brzmi hasło Igrzysk Olimpijskich? Podczas warsztatów opowiemy, dlaczego Igrzyska Olimpijskie są uważane za najważniejsze zawody sportowe oraz jakie są różnice między letnimi i zimowymi igrzyskami olimpijskimi. Skupimy się wokół zimowych dyscyplin sportowych i zdradzimy ciekawostki o najciekawszych z nich.

Na zakończenie uczestnicy będą mogli poczuć się jak prawdziwi zwycięzcy i stworzyć swój własny medal olimpijski.

Warsztaty organizowane są dla uczestników w wieku od 6 do 12 lat.