“Wszystkie drogi prowadzą do… Łodzi!” – wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży

24 sierpnia 2023

Koszt: 3 zł
Zapisy: edukacja@muzeum-lodz.pl lub telefonicznie: 42 307 13 82, 692 926 319

Zapraszamy na podróż w czasie, która poprowadzi nas do samych początków miasta Łodzi. Poznając dawne przedmioty będziemy rozmawiać o kamieniach milowych w historii rodzącej się metropolii. Wspólnie zastanowimy się gdzie tkwi sekret jej szybkiego rozwoju i w którą stronę powinna podążać ona dzisiaj. Przemierzając symboliczną drogę na wystawnie “Łódź w Europie, Europa w Łodzi” dowiemy się jak wyglądało kiedyś nasze miasto, a zainspirowani jego przemianami w części plastycznej stworzymy futurystyczną wizję jego przyszłości.

Warsztaty realizowane w ramach projektu “Dzielimy się Łodzią. Ludzie – miejsca – przedmioty” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Edukacja Kulturalna 2023.