Z głową w chmurach – warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat z cyklu “Kierunek: WAKACJE”

29 sierpnia 2024

Koszt: 7 zł
Zapisy: edukacja@muzeum-lodz.pl,‌ ‌lub‌ ‌telefonicznie:‌ ‌42‌ 307 ‌13 82, 692‌ ‌926‌ ‌31

Czwartkowe, wakacyjne poranki to doskonała pora na muzealne warsztaty. W tym roku wspólnie poznamy sekrety flory i fauny – nie tylko jej miejskich uroków, ale również bardziej egzotycznych (a czasem wręcz nieprawdopodobnych) przykładów. Okazją do tego będą spacery po najpiękniejszych wnętrzach fabrykanckiej rezydencj, zabawy w pałacowym ogrodzie oraz zwiedzanie wystawy “Józef Hecht. Artystyczne żywioły”.

Podczas warsztatów spojrzymy w górę: ku niebu, a przede wszystkim ku chmurom. Poznamy je zarówno od strony atmosferycznej, jak i artystycznej — jako element kompozycji malarskich i literackich opisów scenerii. Zwiedzając pałacowe wnętrza i wystawę czasową poświęconą twórczości Józefa Hechta zwrócimy szczególną uwagę na obrazy i malowidła przedstawiające pejzaże i zawierające zjawiska pogodowe. Zastanowimy się nad symboliką chmur oraz nad emocjami i nastrojami, jakie możemy wzbudzić umieszczając je w naszych dziełach. Wyjdziemy do pałacowego ogrodu, aby tam przyjrzeć się niebu i samemu doznać nieuchwytności kolorów i kształtów obłoków, a na koniec, w ramach pracy plastycznej, stworzymy własne projekty niebiańskich scen wzbogacających wystrój Pałacu Rodziny Poznańskich.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Miasta Łodzi.

Logotyp Łodzi: kolorowy napis Łódź, pod literą Ź dopisek kreuje