Brylanty łódzkiej burżuazji. Biżuteria damska XIX-XX wieku
8 marca 2020 - 22 marca 2020

Ekspozycja czasowa „Brylanty łódzkiej burżuazji. Biżuteria damska XIX-XX wieku” będąca prezentacją dawnej biżuterii wypożyczonej ze zbiorów łodzian, uświetni otwarcie nowej wystawy stałej „Miedzy salonem a sypialnią. Buduar pani domu”.

Ideą tego przedsięwzięcia jest przybliżenie szerokiemu kręgowi odbiorców historycznej, kulturowej i obyczajowej spuścizny Łodzi. Nawiązując do narracji o roli i funkcji biżuterii w codziennym życiu zamożnych warstw społecznych jej mieszkańców, zostaną ukazane również zmieniające się stylistyki i mody na poszczególne typy oraz rodzaje biżuterii, panujące w złotnictwie od okresu historyzmu aż po art deco.

W doborze, klasyfikacji i ocenie obiektów prezentowanych na wystawie, Muzeum Miasta Łodzi współpracowało z Antykwariatem Jubilerskim Błaszczyk, który jest Partnerem ekspozycji. Firma ta działa nieprzerwanie od 1945 roku, będąc najstarszym tego typu miejscem w Łodzi.

Kurator, autor projektu aranżacji i scenariusza wystawy: dr Łukasz Grzejszczak / kustosz dyplomowany

❗️ Ze względu na decyzję o zamknięciu dla zwiedzających Muzeum Miasta Łodzi (do odwołania) wystawa czasowa “Brylanty łódzkiej burżuazji. Biżuteria damska XIX-XX wieku”, która była zaplanowana w terminie 8-22 marca, w dniu 11 marca 2020 została zamknięta.

W związku z licznymi pytaniami publiczności o możliwość obejrzenia eksponatów, informujemy, że planowany jest powrót prezentacji. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju termin ponownego otwarcia wystawy pozostaje nieokreślony. O szczegółach będziemy informować na stronie www.muzeum-lodz.pl i na naszym profilu na Facebooku.

PATRONAT HONOROWY

PARTNER WYSTAWY CZASOWEJ