26 lipiec 2021
„Łódź, Pałac Izraela Poznańskiego – siedziba główna Muzeum Miasta Łodzi (1902-1903): prace konserwatorskie i restauratorskie”

Celem zadania było zabezpieczenie, zachowanie i utrwalenie substancji zabytkowej Pałacu Izraela K. Poznańskiego, a przez to przywrócenie jego świetności we wszystkich wymiarach: przestrzennym, technicznym, społecznym, kulturowym, estetycznym i środowiskowym. Zadanie obejmuje przeprowadzenie prac konserwatorskich w jednym z pomieszczeń zlokalizowanych w reprezentacyjnej części Pałacu –  tzw. Sali Arkadkowej.

Na podstawie zrealizowanych badań konserwatorskich, które miały na celu ustalenie pierwotnego wyglądu pomieszczenia, opracowany został szczegółowy program prac konserwatorskich. Realizacja prac konserwatorskich przywróciła pierwotnego wyglądu ścian oraz sufitu w części korytarzowej Sali. Prace realizowane są w ramach programu „Ochrona zabytków”.

Logo Łodzi – Wikipedia, wolna encyklopedia

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury,
Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z budżetu Państwa                              Projekt dofinansowany ze środków Miasta Łodzi