Litery AMŁ na kolorowym tle

Między wierszami | warsztaty z cyklu “Akademia Małego Łodzianina”

27 października 2024

Prowadzenie: Michalina Życzyńska-Konsztat
Koszt: w przypadku udziały jednego dziecka: 7‌ ‌zł,‌ ‌w przypadku udziału dwójki dzieci:‌ ‌10‌ ‌zł,‌ ‌w przypadku udziału trójki dzieci: ‌15‌ ‌zł
Zapisy: Zapisy: 692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl
Zapisy prowadzi Dział Edukacji od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16

Rok 2024 ma wielu patronów literackich, a październik to szczególny czas święta polskiej oświaty i edukacji, która nieodłącznie kojarzy się także z…książkami. Podczas kolejnych zajęć ruszymy więc śladem najstarszych łódzkich księgarni, drukarni i wydawnictw. Sprawdzimy też nazwiska mistrzów pióra i tytuły dzieł, skryte na półce z klasyką polskiej literatury. Wraz z uczestnikami zastanowimy się, jak odróżnić reportaż od powieści fantastycznej, epopeję od noweli, tren od komedii, epilog od prologu…Przyjrzymy się również różnym sposobom obcowania z książkami, poszukamy odpowiedzi na to: czym jest ekslibris, a czym obwoluta? ile części ma trylogia? i o co chodzi z czytaniem między wierszami? W części warsztatowej rozwiniemy zaś temat znakowania księgozbioru i podpisywania książek, aby uczestnicy mogli stworzyć swój osobisty i niepowtarzalny projekt znaku graficznego. Akademia Małego Łodzianina to cykl spotkań przeznaczonych dla dzieci w wieku 6-12 lat, które organizujemy raz w miesiącu, by zaprezentować różnorodne treści związane z historią miasta Łodzi, jego kulturą, obyczajowością oraz sztuką. Ósma edycja cyklu odbywa się z podziałem na dwie tury.