przejdź bezpośrednio do treści

Użyj (w) Muzeum

Użyj (w) Muzeum

Mury Pałacu rodziny Poznańskich skrywają opowieści o burzliwych dziejach Łodzi i kolejach losu dawnych domowników rezydencji. By je wydobyć, wystarczy rozmowa. Muzealni przewodnicy i opiekunowie ekspozycji chętnie podzielą się z Wami wiedzą, nie tylko o wielkiej historii, lecz także życiu codziennym Izraela Poznańskiego, jego rodziny oraz znanych i nieznanych łodzian.

Eksplorować przeszłość można także w aktywny sposób. Muzeum Miasta Łodzi zaprasza ciekawe świata dzieci na warsztaty i spotkania o zróżnicowanej tematyce. Nasi animatorzy kultury rozbudzają kreatywność i zarażają najmłodszych miłością do miasta. Zwykle na jednych warsztatach się nie kończy, zatem zachęcamy do rezerwowania w kalendarzu terminów kolejnych zajęć w ramach cyklu.

Zapraszamy łodzian do wspólnego działania i tworzenia z nami przyszłości Muzeum Miasta Łodzi. Prowadzimy program wolontariatu adresowany do wszystkich pełnoletnich osób, od młodych dorosłych po seniorki i seniorów. W pałacu czeka na Was wiele twórczych wyzwań – oprowadzanie po wystawach, wsparcie przy organizacji wykładów i koncertów, pomoc przy opiece nad ekspozycjami, a nawet prowadzenie warsztatów. Wystarczy pozytywne nastawienie i ochota do nauki! Zachęcamy do współpracy, także długofalowej. To Wy zdecydujecie o poziomie Waszego zaangażowania i częstotliwości naszych spotkań. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z koordynatorką wolontariatu, Pauliną Długosz: wolontariat@muzeum-lodz.pl.

Muzeum Miasta Łodzi jest domem wielu ciekawych inicjatyw. Każdego dnia podejmujemy nowe wyzwania i jesteśmy otwarci na nowe propozycje. Jeżeli w Waszych głowach kiełkują pomysły na współpracę z Muzeum, nie wahajcie się z nami nimi podzielić. Może stworzymy wspólnie coś ciekawego?