przejdź bezpośrednio do treści

Muzeum Miasta Łodzi – Pałac rodziny Poznańskich
Siedziba główna

Thumbnail

Muzeum propaguje wartości kulturalne, artystyczne i estetyczne, kształtuje wrażliwość poznawczą informując o gromadzonych zbiorach i umożliwiając kontakt z nimi. W ramach programu edukacyjnego pracownicy Muzeum prowadzą zajęcia na bazie wystaw, wykorzystując nie tylko walory ekspozycji, ale i najciekawszych obiektów. Istotą programu jest zarówno przekazywanie wiedzy o historii Łodzi w różnych jej aspektach, jak również kształtowanie zainteresowania przeszłością i tradycją wielokulturowego miasta oraz uczenie tolerancji wobec odmienności i różnic wyznaniowych.Muzeum Miasta Łodzi jest placówką interdyscyplinarną, kolekcjonującą obiekty zabytkowe z wielu dziedzin życia społecznego, historii, kultury i sztuki miasta oraz księgozbiór fachowy, ze szczególnie wartościowym zbiorem druków związanych z Łodzią. Dotychczasowa działalność programowa pokazuje, że zarówno wystawy historyczne, a zwłaszcza te z zakresu sztuki, jak i wydarzenia artystyczne, które wychodzą poza zasięg lokalny powodują, że Muzeum jest postrzegane jako placówka otwarta, która cały czas wychodzi na przeciw oczekiwaniom społecznym i zabiega o swoich sympatyków. Odtworzone zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem wnętrza pałacowe z częściowo zachowanym wyposażeniem i wystrojem pełnią rolę ekspozycyjną i użytkową. Oprócz tego efektem codziennej pracy zespołu muzeum są wystawy, wydawnictwa, przeprowadzone prace konserwatorskie oraz pozyskane, zinwentaryzowane i opracowane obiekty powiększające muzealne kolekcje.

ul. Ogrodowa 15
Sekretariat Muzeum
Dział Promocji i Marketingu
Punkt sprzedaży biletów
Udostępnienie zbiorów i ich wizerunków
Rezerwacja wycieczek

najbliższy parking rowerowy: przy wejściu do Muzeum od ulicy Ogrodowej

Godziny otwarcia

Z powodu realizacji zdjęć filmowych Muzeum będzie nieczynne w dniach 12-16 marca 2023 r. Przepraszamy za utrudnienia
Poniedziałek nieczynne
Wtorek 09:00 - 17:00
Środa 09:00 - 17:00 (dzień bezpłatnego wstępu)
Czwartek 09:00 - 17:00
Piątek 11:00 - 19:00
Sobota 11:00 - 19:00
Niedziela 11:00 - 19:00

Zakup biletów wstępu możliwy maksymalnie 45 minut przed zamknięciem Muzeum.

15-minutowa przerwa techniczna w Kasie Muzeum w godz. 14:15-14:30.

Regulamin zwiedzania Muzeum Miasta Łodzi

Regulamin wprowadzania zwierząt do Muzeum Miasta Łodzi

Ceny biletów

Bilet indywidualny wszystkie ekspozycje stałe
Normalny: 20 zł
Ulgowy: 14 zł
Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny: 14 zł
Bilet rodzinny**: 14 zł
Dla osoby z niepełnosprawnością: 1 zł
Dla opiekuna grupy: 1 zł
Bilet indywidualny wstępu do ogrodu: 1 zł

Środa jest dniem bezpłatnego wstępu na wystawy stałe.

Bilet wstępu na wystawę czasową "RM. Roman Modzelewski. Sen o Łodzi"
Bilet normalny: 5 zł
Bilet ulgowy: 3 zł
Bilet normalny wraz z oprowadzaniem/lekcją muzealną/warsztatem: 7 zł
Bilet ulgowy wraz z oprowadzaniem/lekcją muzealną/warsztatem: 5 zł
Bilet łączony indywidualny na wystawy stałe i czasowe
Normalny: 28 zł
Ulgowy: 19 zł
Normalny z Kartą Łodzianina: 20 zł
Ulgowy z Kartą Łodzianina: 14 zł
Dla osoby z niepełnosprawnością: 1 zł
Bilet indywidualny dla członków grup zorganizowanych*** na wszystkie ekspozycje stałe
Normalny: 18 zł
Ulgowy: 12 zł

W przypadku chęci rezerwacji terminu rekomendujemy dokonywanie zgłoszeń z przynajmniej 14-dniowym wyprzedzeniem.

Bilet dla członków grup zorganizowanych wraz z oprowadzaniem
Normalny: 22 zł
Ulgowy: 16 zł

Bilet indywidualny dla zwiedzających ekspozycje stałe w grupie zorganizowanej wraz z lekcją muzealną/warsztatem
Bilet normalny: 15 zł
Bilet ulgowy: 11 zł

Bilet indywidualny na ekspozycje stałe wraz z oprowadzaniem
Bilet normalny: 35 zł
Bilet ulgowy: 25 zł

Wspólny bilet Muzeum Miasta Łodzi i Centralnego Muzeum Włókiennictwa
Normalny: 48 zł
Ulgowy: 28 zł

Regulamin Sprzedaży Wspólnego Bilet Wstępu MMŁ I CMWŁ

W przypadku chęci rezerwacji terminu weekendowego rekomendujemy dokonywanie zgłoszeń z przynajmniej 14-dniowym wyprzedzeniem.