“Les délices de la Solitude” – koncert z cyklu “Barokowe miraże”

19 listopada 2023
17:00 -

Bilety: 12,00 zł (bilet ulgowy) 18,00 zł (bilet normalny)
Bilety online do kupienia tutaj

Przed nami ostatni koncert drugiej edycji Barokowych Miraży, czyli cyklu koncertów organizowanych w pałacowych wnętrzach Muzeum Miasta Łodzi, mających na celu kultywowanie tradycji muzyki barokowej i wspieranie lokalnych artystów. Łodzianie będą mieli okazję usłyszeć utwory muzyki dawnej w wykonaniu Łódzkiej Orkiestry Barokowej Altberg Ensemble we wnętrzach Sali Lustrzanej Pałacu Rodziny Poznańskich. W skład Altberg Ensemble wchodzą profesjonalni muzycy grający na instrumentach historycznych lub ich wiernych kopiach, którzy specjalizują się w historycznym wykonawstwie muzyki baroku.

Na ostatnim koncercie z cyklu pod tytułem “Les délices de la Solitude” wybrzmią utwory kompozytorów, takich jak: Michel Corrette, Joseph Bodin de Boismortier, Louis Marchand i Jan Sebastian Bach, a wykonają je wiolonczelista Jakub Kościukiewicz i klawesynistka Ewa Mrowca.

 

Program:

Joseph Bodin de Boismortier (1689-1755) – Sonata a-moll, op. 26 nr 2
Jean-Baptiste Barrière (1707-1747) – Sonata e-moll, III Livre nr 1
Louis Marchand (1669-1732) – Suite en re mineur
Johann Sebastian Bach (1685-1750) – I Suita G-dur, BWV 1007
Michel Corrette (1707-1795) – Sonata d-moll, op. 20

Kierownictwo artystyczne cyklu: Ewa Mrowca

Altberg Ensemble – Łódzka orkiestra barokowa powstała w 2017 roku z inicjatywy wiolonczelisty Jakuba Kościukiewicza.  Ma na swoim koncie płytę z utworami Georga Philippa Telemanna, Suites & Concerto, DUX1761, nagraną pod kierunkiem Petera Van Heyghena, która to została zauważona i doceniona przez nominację do nagrody Fryderyk 2023 w kategorii Album Roku – Muzyka Dawna. Od 2018 roku zespół regularnie współpracuje z wybitnym szwajcarskim klawesynistą, organistą i dyrygentem Jörgiem-Andreasem Bötticherem, który wielokrotnie poprowadził zespół w ramach cykli 200 Kantat Bacha na 200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego, Barokowa Łódź i Barokowe Miraże.

Altberg Ensemble występował w Łódzkiej Filharmonii im. A. Rubinsteina, na festiwalach Dramma per Musica na Zamku Królewskim w Warszawie, Festiwalu im. Jerzego Waldorffa w Radziejowicach, Bydgoskiej Scenie Barokowej, Barok na Mazurach, Koncertach Pokoju w Jaworze. Altberg Ensemble gra na instrumentach historycznych, stosując dawne praktyki wykonawcze. Nazwa zespołu inspirowana jest postacią Emmy Altberg (1889-1983)