Koncert Muzyczne Matinée – Kalina Polańska i Maksym Niewczas

23 czerwca 2024
12:00 -

Współorganizatorzy: Rotary Club Łódź, Akademia Muzyczna w Łodzi
Koszt:12 zł (ulgowy), 18 zł (normalny)
Osoby do 18 roku życia, bilety finansowane przez Rotary Club.
Bilety online: tutaj

Muzyczne Matinée to cykl porannych koncertów, przyciągających ciekawie i lekko podanym programem. Utwory muzyki klasycznej i nowszej w niebanalnych interpretacjach w ogrodzie przy Pałacu Rodziny Poznańskich zaprezentują najlepsi młodzi łódzcy artyści.

Podczas drugiego w tym roku koncertu czeka nas prawdziwa uczta dla fanów gitary. Dla publiczności w przypałacowym ogrodzie zagrają Kalina Polańska i Maksym Niewczas.

Program:

 • Joaquin Rodrigo – En los trigales
 • Jan Nepomucen Bobrowicz – Wariacje na temat pieśni ukraińskiej op. 7
 • Joaquin Turina – Homenaje a Tárrega
  I Garrotín
 • Carlo Domeniconi – Suita „Koyunbaba” op. 19

Maksym Niewczas – gitara

 • Joaquin Rodrigo – Tiento Antiguo
 • Federico Moreno Torroba – Suite Castellana
  I Fandanguillo
  II Arada
  III Danza
 • Francisco Tárrega – Recuerdos de la Alhambra
 • Maciej Staszewski – Alcazar
 • Manuel de Falla – Danza del Molinero

Kalina Polańska – gitara

Słowo o muzyce – Maria Stefańska

Kalina Polańska w 2020 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie dr. hab. Macieja Staszewskiego, prof. AM. Koncertowała w Polsce i za granicą, między innymi na Deutsch-Polnisches Festival für junge Musiker in Bremen (2018, 2019, 2020), festiwalu muzyki współczesnej Musica Privata w Łodzi (2021), sesji Musica Moderna w Łodzi (2017, 2019), cyklu koncertów Muzyka Łodzi + (2021), 3. Międzynarodowej Konferencji Doktorantów i Młodych Naukowców „Oblicza gitary w badaniach naukowych” w Filharmonii Częstochowskiej (2023). Od 2022 roku pracuje jako nauczyciel akademicki w swojej Alma Mater. Prowadzi także klasę gitary w Społecznej Szkole Muzycznej I stopnia im Władysława Szpilmana w Łodzi.

Maksym Niewczas od 2019 roku jest studentem Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie dr. hab. Macieja Staszewskiego, prof. AM. Uczestnik licznych konkursów gitarowych, Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych w Lanckoronie oraz lekcji mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Łukasza Kuropaczewskiego, Annę Pietrzak, Michała Nagy, Marcina Zalewskiego, Marka Zielińskiego, Marka Nosala. Od 2023 roku nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im Zygmunta Noskowskiego, gdzie prowadzi klasę gitary.