„Łódź w świetle odkryć archeologicznych” – spotkanie z cyklu “Miasto w przekroju”

24 maja 2024

Zapisy: od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00-16:00 692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl
Koszt: 1 zł (bilet dla seniora), 5 zł (bilet ulgowy), 7 zł (bilet normalny)

Spotkanie poświęcone będzie odkryciom archeologicznym na terenie Łodzi: m.in. na Starym Rynku, ul. Ogrodowej czy ul. Legionów. W ostatnich latach podczas prac wykopaliskowych prowadzonych w centrum Łodzi, związanych z rewitalizacją obszarową udało się archeologom odkryć m.in. pozostałości  po piwniczkach czy kramach, znaleźć ślady średniowiecznej drogi, studni publicznej, czy okopu z II wojny światowej oraz wiele  zabytków ruchomych będących świadectwem historii Łodzi (np.: ołowiane naboje, pociski i łuski, fragmenty sztućców, ceramikę, szkło, biżuterię czy guziki).
Opowiemy też o tym na czym polega praca archeologów i jak wygląda ich współpraca  ze specjalistami z różnych dyscyplin, m.in. konserwatorami zabytków, historykami, archiwistami, geografami.