„Muzyka jest dobra na wszystko” – warsztaty z cyklu Akademia Młodego Łodzianina

12 listopada 2023

Zapisy: edukacja@muzeum-lodz.pl lub telefonicznie: 42 307 13 82, 692 926 319
Koszt: 5 zł

Czy muzyka rzeczywiście jest dobra na wszystko? Czy jest w stanie wpłynąć na nasz nastrój? W trakcie listopadowych zajęć wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania, a także porozmawiamy o gatunkach i rodzajach muzyki.

Przemierzając zakątki muzealnych wystaw, uczestnicy poznają bliżej postać Pawła Kleckiego oraz innych znanych, uzdolnionych muzycznie łodzian. Zanurzając się w świecie dźwięków i melodii, odkryjemy tajniki kompozytorstwa i dyrygentury oraz charakterystyczne słownictwo związane z tymi dziedzinami. Muzyczna trasa po pałacowych wnętrzach zakończy się w pracowni plastycznej, gdzie uczestnicy będą mieli okazję do wykonania oryginalnych prac w prawdziwie koncertowym stylu.

Akademia Małego Łodzianina to cykl spotkań przeznaczonych dla dzieci w wieku 6-12 lat, które organizujemy raz w miesiącu, by zaprezentować różnorodne treści związane z historią miasta Łodzi, jego kulturą, obyczajowością oraz sztuką. Siódma edycja cyklu odbywa się
z podziałem na dwie tury.

Warsztaty realizowane w ramach projektu “Dzielimy się Łodzią. Ludzie – miejsca – przedmioty” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Edukacja Kulturalna 2023.