Na łódzkim osiedlu | warsztaty z cyklu “Akademia Małego Łodzianina”

26 marca 2023

Koszt: jedna osoba: 7 zł, dwie osoby: 10 zł, trzy osoby: 15 zł
Zapisy: 692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl
Zapisy prowadzi Dział Edukacji od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16

Podczas marcowego spotkania będziemy eksplorować przestrzeń nowej wystawy czasowej, która odsłoni przed nami historię słynnego łódzkiego osiedla im. Józefa Montwiłła-Mireckiego. Poznamy nazwiska jego sławnych mieszkańców, a także poszukamy odpowiedzi na to, czym jest osiedle, co się kryje pod hasłem “modernizm” oraz jaki ma on związek z kształtem i wyglądem domu. W trakcie zajęć zastanowimy się również, jak zaplanować wygląd części miasta, a nawet zaprojektować całą miejscowość na nowo. Przyjrzymy się przepisom na miasto idealne, jakie pojawiały się na przestrzeni wieków i sprawdzimy, czy któreś z nich znalazły zastosowanie w Łodzi i okolicach. To wszystko pozwoli uczestnikom wcielić się w trakcie części plastycznej w zawód urbanisty oraz wykonać własne, niepowtarzalne projekty godne miana miejskiego architekta. Akademia Małego Łodzianina to cykl spotkań przeznaczonych dla dzieci w wieku 6-12 lat, które organizujemy raz w miesiącu, by zaprezentować różnorodne treści związane z historią miasta Łodzi, jego kulturą, obyczajowością oraz sztuką.