Litery AMŁ na kolorowym tle

O wilku mowa! | warsztaty z cyklu “Akademia Małego Łodzianina

29 września 2024

Prowadzenie: Michalina Życzyńska-Konsztat
Koszt: w przypadku jednej osoby:‌ ‌7‌ ‌zł,‌ ‌dwóch ‌osób:‌ ‌10‌ ‌zł,‌ ‌trzech osób:‌ ‌15‌ ‌zł
Zapisy: edukacja@muzeum-lodz.pl,‌ ‌lub‌ ‌telefonicznie:‌ ‌42‌ 307 ‌13 82/‌ ‌692‌ ‌926‌ ‌31
Zapisy prowadzi Dział Edukacji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Egzotyczne, drapieżne, domowe, morskie, wymarłe… – jakie jeszcze mogą być zwierzęta? I czy tylko w przyrodzie możemy spotkać kukułkę, niedźwiedzia, borsuka, czy kraba? Na te oraz inne pytania poszukamy odpowiedzi w czasie wrześniowych warsztatów – pierwszych w kolejnej, 8. edycji Akademii Małego Łodzianina. Przejdziemy gęsiego po muzealnych wnętrzach i przyjrzymy się pałacowej faunie w dekoracjach i wyposażeniu oraz zastanowimy się nad jej symboliką. Wraz z uczestnikami sprawdzimy także, jakie niesamowite stworzenia zamieszkują różne zakątki świata. Zapuścimy też żurawia na wystawę czasową, by wraz z Józefem Hechtem i jego pracami zanurzyć się w żywioły nie tylko zwierzęcej natury. W części plastycznej uczestnicy stworzą zaś niepowtarzalne dzieła inspirowane królestwem zwierząt.

Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Łodzi

Logotyp Łodzi: kolorowy napis Łódź, pod literą Ź dopisek kreuje