Oprowadzanie po wystawach stałych Muzeum Miasta Łodzi

30 lipca 2023

Bilety: 1 zł
Zapisy: edukacja@muzeum-lodz.pl lub‌ ‌telefonicznie:‌ ‌42‌ 307 ‌13 82, 692‌ ‌926‌ ‌319‌

Rok 2023 to dla Łodzi i jej mieszkańców wyjątkowy czas, obchodzić będzie ona bowiem 600 lat swojego istnienia. Z tej okazji chcemy podzielić się z łodzianami oraz wszystkimi odwiedzającymi miasto najlepszym sposobem na świętowanie: możliwością aktywnego i twórczego poznawania dziedzictwa kulturowego metropolii. Okazją do tego będzie prezentacja historii perły łódzkiej architektury – Pałacu rodziny Poznańskich, którego ostatnia przebudowa datowana jest na 1903 rok.

W szczególnym roku 600-lecia Łodzi oraz 120-lecia Pałacu zapraszamy wszystkich łodzian oraz ich gości na wyjątkowe oprowadzania po muzealnych wystawach, podczas których poznając historię naszego miasta wspólnie będziemy świętować ten wyjątkowy czas.

W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie, przygotowaliśmy dla Państwa serię oprowadzań po wystawach stałych prezentowanych w Muzeum Miasta Łodzi.

Harmonogram:

11:30 – Oprowadzanie po wnętrzach Pałacu Rodziny Poznańskich w języku angielskim.

12:00 – Oprowadzanie po wystawie stałej “Na wspólnym podwórku – łódzki tygiel kultur i wyznań.”

14:00 – Oprowadzanie po wystawie “Łódź w Europie, Europa w Łodzi”.

16:00 – Oprowadzanie po wnętrzach Pałacu Rodziny Poznańskich.