Oprowadzanie po wystawie stałej “Na wspólnym podwórku – łódzki tygiel kultur i wyznań” z tłumaczem PJM

30 września 2023

Koszt: 7 zł (bilet normalny), 5 zł (bilet ulgowy), 1 zł (bilet dla seniora)
Zapisy: edukacja@muzeum-lodz.pl lub telefonicznie: 42 307 13 82/ 692 926 319

Podczas spotkania omówione zostaną najciekawsze obiekty prezentowane na wystawie „Na wspólnym podwórku – łódzki tygiel kultur i wyznań”. Przez ich pryzmat opowiemy historię Łodzi jako ważnego w przeszłości ośrodka włókienniczego, miasta wielu kultur i narodów, kontrastów oraz jak się okazuje nie dla wszystkich “ziemi obiecanej”.

Wydarzenie jest częścią obchodów „Weekendu seniora”, dlatego zadbamy, aby wszyscy czuli się komfortowo. Oprowadzanie będzie przystosowane dla osób z problemami słuchu. Zwiedzającym będzie towarzyszył tłumacz migowy Polskiego Języka Migowego.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu “Dzielimy się Łodzią. Ludzie – miejsca – przedmioty” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Edukacja Kulturalna 2023.