Spotkanie z historią i tajnikami turystyki górskiej

29 stycznia 2024

Adres:Zatoka Sportu, wystawa stała “Szybciej, wyżej, mocniej”, al. Politechniki 10
Koszt: 5 zł

W czasie ferii dzieci się nudzą? Nie te, które uczestniczą w warsztatach w Muzeum Sportu i Turystyki. W ramach muzealnego feriowania zapraszamy na „Spotkanie z historią i tajnikami turystyki górskiej”.

Co jest w górach tak wyjątkowego, że przyciągają turystów niezależnie od pory roku? Dlaczego ludzie podróżują w góry i jak spędzają tam czas? Czy dawniej góry były równie popularnym miejscem do wypoczynku jak dziś? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdą uczestnicy warsztatów. Opowiemy też o tym, jak prawidłowo przygotować się na wyprawę w góry i jak zachować bezpieczeństwo na szlaku. Na zakończenie spotkania, w części plastycznej uczestnicy będą mogli wspiąć się na szczyty własnej kreatywności i stworzyć niezapomniane prace.

Warsztaty organizowane są dla uczestników w wieku od 6 do 12 lat.