Spotkanie z szachami i historią łódzkiego sportu

30 stycznia 2024

Adres: Zatoka Sportu, wystawa stała “Szybciej, wyżej, mocniej”, al. Politechniki 10
Koszt: 5 zł

W czasie ferii dzieci się nudzą? Nie te, które uczestniczą w warsztatach w Muzeum Sportu i Turystyki. W ramach muzealnego feriowania zapraszamy na „Spotkanie z szachami i historią łódzkiego sportu”.

Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli wziąć udział w lekcji gry w szachy, prowadzonej przez wykwalifikowanego instruktora – Jakuba Trelę. Nauczą się odróżniać figury szachowe i ich profesjonalne nazwy oraz poznają podstawowe ruchy. Oczywiście nie zabraknie odrobiny rywalizacji i rozegrania partii szachów. Kto wie, może wspólnie odkryjemy przyszłych arcymistrzów szachowych!

Po nauce gry w szachy zapraszamy na zwiedzanie wystawy „Szybciej, wyżej, mocniej”, na której znajdują się także wątki szachowe.

Warsztaty organizowane są dla uczestników w wieku od 6 do 12 lat.