“Stefan Rogowicz i zieleń miejska Łodzi” – spotkanie premierowe publikacji

14 października 2023

Koszt: 3 zł (bilet normalny), 1 zł (bilet ulgowy)

Książka „Stefan Rogowicz i zieleń miejska Łodzi” jest pierwszym wydawnictwem syntetyzującym wiedzę o Stefanie Rogowiczu, naczelniku Wydziału Plantacji Zarządu Miejskiego w Łodzi w latach 1929 – 1939 i 1945 – 1946, twórcy parku na Zdrowiu, parku przy ul. Sanockiej, pierwszych ogródków działkowych i jordanowskich w Łodzi, publicznych skwerów oraz zadrzewień wielu łódzkich ulic – postaci wybitnej i zapomnianej. Gdyby nie Rogowicz, dzisiejsza Łódź nie byłaby tak zielonym miastem.
Ukazanie się książki drukiem jest dobrym zwieńczeniem wydarzeń, jakie odbyły się w ramach obchodów Społecznego Roku Stefana Rogowicza w 2021 roku. W programie spotkania przewidziano wykład dr Anny Majdeckiej-Strzeżek o kompozycji łódzkich parków oraz dystrybucję nieodpłatnych egzemplarzy książki.