BRAK MIEJSC | Tradycje wielkanocne w dawnej Łodzi – oprowadzanie z przewodnikiem deskryptorem oraz pomocami dotykowymi

15 marca 2024

Koszt: 3 zł (bilet normalny), 1 zł (bilet ulgowy)
Zapisy: od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00-16:00
692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl

Zbliżająca się Wielkanoc będzie okazją do poznania zwyczajów i obyczajów związanych z tym świętem oraz uświadomienia sobie jak wiele elementów z obrzędowości wiejskiej (ludowej) obecnych było i nadal jest w kulturze miejskiej. Podczas zwiedzania wystawy „Na wspólnym podwórku – łódzki tygiel kultur i wyznań” oraz wnętrz pałacowych będzie można dowiedzieć się między innymi w jaki sposób łodzianie przygotowywali się do Wielkanocy i jak ze względu na wyznanie celebrowano to święto w łódzkich domach.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie deskrypcja najciekawszych obiektów z muzealnych zbiorów oraz możliwość poznania ich poprzez towarzyszące im grafiki dotykowe.