Warsztaty wielopokoleniowe – odkrywamy rodzinne wspomnienia

2 grudnia 2023

Przedświąteczne porządki, wielopokoleniowe spotkania oraz czas spędzony wspólnie przy stole to doskonała okazja, aby zadbać o rodzinne pamiątki – nie tylko te materialne, ale ukryte również w naszych wspomnieniach. Czy i w jaki sposób można je utrwalać, dlaczego warto dzielić się nimi z innymi oraz gdzie można znaleźć archiwa historii mówionej dowiedzą się uczestnicy muzealnego spotkania połączonego z prezentacją najciekawszych pamiątek rodzinnych ze zbiorów Muzeum Miasta Łodzi.

Spotkanie realizowane w ramach projektu “Dzielimy się Łodzią. Ludzie – miejsca – przedmioty” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Edukacja Kulturalna 2023.