“Wszystko płynie” – warsztaty z cyklu Akademia Małego Łodzianina

23 kwietnia 2023

Prowadzenie: Sylwia Szewczyk, Michalina Życzyńska
Koszt: 7 zł (jedna osoba), 10 zł (dwie osoby), 15 zł (trzy osoby)
Zapisy: 692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl

To temat rzeka… Tak z pewnością możemy powiedzieć o Łodzi – mieście z bogata historią, ciekawymi miejscami, zabytkami, obszarami zieloni i… rzekami. A dokładniej rzeczkami, strumykami i ciekami wodnymi. Dlaczego są tak ważne w kontekście rozwoju naszego miasta i gdzie się dziś podziały? Czy Łódka była największą w okolicy rzeką i czy to jej zawdzięczamy nazwę naszego miasta? Analizując mapę Łodzi wspólnie zastanowimy się nad odpowiedziami na te pytania i zastanowimy się czy można wejść dwa razy do tej samej rzeki. Warsztaty zakończy praca plastyczna, podczas której każdy uczestnik stworzy dzieło zainspirowane żywiołem wody.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu “Dzielimy się Łodzią. Ludzie – miejsca – przedmioty” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Edukacja Kulturalna 2023.