21 grudzień 2023
Muzealne puzzle już w sprzedaży!

Piękny motyw, staranne wykonanie i mnóstwo dobrej zabawy to właśnie puzzle o wzorze na kształt pawia z Wielkiej Sali Jadalnej w Pałacu Rodziny Poznańskich.

Paw jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów wystroju pałacowych wnętrz i od teraz dajemy Wam możliwość zabrania go z sobą do domu. Oryginalna rzeźba w Wielkiej Sali Jadalnej jest wykonana z brązu, a pawi ogon ma postać szklanego witrażu. Pamiątki, które są dostępne w sklepie różnią się od pierwowzoru materiałem. Puzzle oraz ich opakowania zostały wykonane z drewna, pochodzącego z recyklingu, a dokładniej odpadków z produkcji mebli.

Wśród elementów układanki znajdują się kształty wzorowane na detalach wystroju Wielkiej Sali Jadalnej, wizerunek Izraela Poznańskiego oraz Pałacu Poznańskich. Do każdego kompletu dołączone są ulotki, gdzie znajdziecie opisany każdy detal. Może to być świetna okazja do sprawdzenia ile z tych elementów pamiętacie z wizyty w Muzeum lub ponownego odwiedzenia wnętrz w celu odnalezienia detali wystroju na żywo.

Puzzle dostępne są w dwóch rozmiarach, małe na 40 elementów i duże na 100 elementów. Można je zakupić w kasie Muzeum oraz za pośrednictwem naszego sklepu internetowego w cenach odpowiednio 35 zł i 86 zł.