03 styczeń 2024
Muzyka Łodzi

W 2024 roku już po raz trzeci wypełnimy wnętrza Pałacu Rodziny Poznańskich muzyką, dzięki serii koncertów współorganizowanych z Fundacją im. Stanisława Liszewskiego. Głównym celem cyklu „Muzyka Łodzi” jest upowszechnianie i promocja kultury muzycznej miasta Łodzi.

Przez cały rok na bywalców pałacowych salonów czekają różnego rodzaju koncerty, których programy często skupiają się wokół twórczości łódzkich artystów. Dodatkowo, zazwyczaj są okazją do zobaczenia na żywo, związanych z Łodzią muzyków i wykonawców.

W programach dziewięciu planowanych na ten rok koncertów nie zabraknie upamiętnienia takich artystów jak: Artur Rubinstein, Aleksander Tansman oraz Piotr Hertl. Muzyka poważna oczywiście wybrzmi w Sali Lustrzanej, ale będziemy mieli też szansę usłyszeć utwory muzyki filmowej oraz piosenki z musicali. Różnorodność tegorocznego cyklu zagwarantuje, że każdy meloman znajdzie coś dla siebie.

Pierwszy koncert „Muzyki Łodzi” w 2024 roku odbędzie się już 28 stycznia o 16:30. Wysłuchanie programu „Fortepian Rubinsteina” w wykonaniu pianisty Roberta Marata będzie okazją na uczczenie 137. rocznicy urodzin Artura Rubinsteina.

Nadchodzące koncerty z cyklu „Muzyka Łodzi”:

  • 21 kwietnia 2024  – Od Chopina do współczesności – utwory znane i mniej znane na wiolonczelę i fortepian
  • 26 maja 2024  – Leć aż do gwiazd…. – koncert utworów musicalowych