Warsztaty ze sztuką czarno-białą | warsztaty graficzne

12 października 2024
14:00 -

Prowadzenie: prof. dr hab. Andrzej Bobrowski, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Koszt: 15 zł (bilet normalny), 10 zł (bilet ulgowy)
Zapisy: 692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl
Zapisy prowadzi Dział Edukacji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00
Warsztaty dla młodzieży i dorosłych.

Inspirowany twórczością Józefa Hechta warsztat graficzny z udziałem wykładowców z UAP w Poznaniu, którzy w swojej twórczości i pracy dydaktycznej posługują się od lat różnorodnymi, płaskimi oraz wklęsłodrukowymi technikami graficznymi. Podczas warsztatu z wykorzystaniem oryginalnej prasy drukarskiej, zostanie zaprezentowany i zrealizowany z udziałem uczestników, cały proces tworzenia odbitki graficznej.

Temat warsztatów „Moje żywioły” nawiązuje do tytułu wystawy Józefa Hechta, jak i do obszarów, którymi zajmował się artysta w swojej twórczości: pejzażem, zwierzętami i właśnie żywiołami: wodą, ziemią, powietrzem i ogniem. Od strony technologicznej zajęcia przybliżą jego autorską technikę „reliefowego” druku graficznego, inaczej mówiąc „ślepego druku” lub „ślepego tłoczenia”. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poznać technikę suchej igły i klasycznego linorytu.

Uczestnicy będą mieli do wyboru dwie grupy wykładowców prowadzących warsztaty:

1 grupa:

Prof. Andrzej Bobrowski i mgr. Maja Michalska

Na zajęciach w tej grupie uczestnicy zapoznają się ze „ślepym drukiem” opartym na technice druku wypukłego. Będą mieli też możliwość zapoznania się z klasycznym drukiem farbą (linoryt).

Liczba uczestników: maksymalnie 10 osób.

2 grupa:

Profesor Piotr Szurek i dr Maryna Mazur

Na zajęciach w tej grupie uczestnicy warsztatów zapoznają się ze „ślepym tłoczeniem” opartym na technice druku wklęsłego łącząc go z klasyczną techniką suchej igły.

Liczba uczestników: maksymalnie 10 osób.

Materiały i narzędzia zapewniają prowadzący warsztaty.

 

Zadanie „Sztuka czarno-biała – warsztaty mistrzowskie z grafiki artystycznej w Muzeum Miasta Łodzi” współfinansowane ze środków Miasta Łodzi.

 

Logotyp Łodzi: kolorowy napis Łódź, pod literą Ź dopisek kreuje