11 marzec 2024
Pokaz filmu “Partytura w głowie” o Zdzisławie Szostaku i promocja płyty z jego muzyką

W najbliższy piątek, 15 marca o godzinie 18:00 w Muzeum Miasta Łodzi odbędzie się pokaz filmu “Partytura w głowie” w reż. Andrzeja Czuldy. Bohaterem produkcji jest Zdzisław Szostak, łodzianin, wybitny dyrygent i kompozytor. Pełnił on funkcje dyrektora artystycznego Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, wykładowcy Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów. Był on autorem i wykonawcą muzyki filmowej do wielu seriali i filmów. Pokazowi będzie towarzyszyła promocja płyty winylowej oraz płyty CD z muzyką Zdzisława Szostaka z archiwum Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi. Wydawcą jest GAD Records.