12 lipiec 2023
Premiera książki “Łódź poprzez wieki. Historia miasta”

21 lipca 2023 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Muzeum Miasta Łodzi odbędzie się premiera pierwszego z pięciu tomów publikacji “Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Publikacja Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego jest najważniejszym wydawnictwem towarzyszącym obchodom 600-lecia Łodzi.

W pierwszym tomie opisana została historia Łodzi od czasów najdawniejszych do 1820 roku. Nad publikacją pracowało ponad stu specjalistów, którzy wykorzystywali również niezbadane do tej pory źródła, dzięki czemu przestawiają także nieznane fakty z historii miasta. Redaktorem całej serii jest prof. Jarosław Kita, a nad tomem pierwszym czuwał prof. Tadeusz Grabarczyk, którzy będą gośćmi podczas premiery publikacji. Spotkanie poprowadzi Ryszard Bonisławski.

Projekt został zrealizowany dzięki współpracy Uniwersytetu Łódzkiego z Biblioteką Miejską w Łodzi, Muzeum Miasta Łodzi, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi oraz Archiwum Państwowym w Łodzi.