Koncert “na pożegnanie lata” z cyklu „Muzyka Łodzi”

25 sierpnia 2023

Współorganizator: Fundacja im. Stanisława Liszewskiego
Koszt: 18 zł (bilet normalny), 12 zł (bilet ulgowy)
Bilety dostępne online tutaj

Idealna okazja, aby pożegnać wakacje i lato podczas muzycznej uczty w Pałacu Rodziny Poznańskich. Podczas sierpniowej odsłony koncertu z cyklu “Muzyka Łodzi” zaprezentuje się ALDO DUO.

ALDO DUO tworzą absolwenci Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi: akordeonista Aleksander Stachowski oraz klarnecista Dominik Domińczak. Duet proponuje nowatorskie interpretacje muzyczne, odkrywające brzmienie ich instrumentów z całkowicie innej perspektywy. Artystów cechuje niezwykła kreatywność, a jednocześnie staranność i kunszt w wykonywaniu aranżacji utworów na akordeon i klarnet.

Zespół powstał w 2014 roku, muzycy koncertują w kraju i za granicą, między innymi Belgii, Chorwacji, Finlandii, Francji, Niemczech, Szwajcarii, na Litwie oraz we Włoszech. Artyści zdobyli wiele nagród na międzynarodowych konkursach muzycznych, a w grudniu 2022 roku otrzymali Nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury.

Program koncertu:

1. George Gershwin – Blues

2. Leszek Kołodziejski – Anthill

3. Astor Piazzolla – Historia tanga:

– I Bordel 1900,

– cz.II Cafe 1930,

– III Night Club 1960,

– IV Concert d’aujord’hui

4. Leonard Bernstein – Sonata for clarinet and piano

5. Leszek Kołodziejski – Animation Movies:

– I,

– II,