„Szlakiem muzyki i literatury” – oprowadzanie z cyklu Pałac na piątek

29 września 2023

Prowadzenie: Cezary Pawlak
Koszt: 12 zł (bilet ulgowy), 18 zł (bilet normalny), 1 zł (bilet dla seniora)
Zapisy: 692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl

Rok 2023 został ustanowiony w Łodzi Rokiem Pawła Kleckiego, dlatego chcemy zwrócić szczególną uwagę na akcenty artystyczne w przestrzeniach pałacowych oraz zaprosić państwa na wystawę “Paweł Klecki i muzyka Łodzi”.

Pięćdziesiąta rocznica śmierci Pawła Kleckiego stała się okazją do przypomnienia pochodzącego z Łodzi uznanego w świecie muzycznym kompozytora i dyrygenta. W kręgu jego przyjaciół znalazł się również światowej sławy kompozytor Aleksander Tansman i jeden z najwybitniejszych polskich poetów Julian Tuwim. Wszystkie te postacie są obecnie prezentowane w muzealnej galerii wystaw czasowych. Podczas zwiedzania wnętrz Pałacu Rodziny Poznańskiego zostaną przedstawione dodatkowe akcenty muzyczne i literackie.