28 maj 2024
Muzyczne Matinée

Letnie koncerty Muzyczne Matinée. Koncerty wspierające młode talenty już po raz trzeci w Muzeum Miasta Łodzi!

Cykl Muzyczne Matinée od pierwszej edycji zyskał sympatię łódzkiej publiczności. Inicjatywa powstała dzięki współpracy Rotary Club Łódź, Akademii Muzycznej w Łodzi i Muzeum Miasta Łodzi. Znane na Zachodzie poranne koncerty (z francuskiego matin – poranek) z ciekawym i lekko podanym programem to jedyna taka okazja, by swój dzień rozpocząć od spotkania z muzyką na żywo.

Zgodnie z założeniem cyklu bohaterami koncertów są młodzi artyści, studenci Akademii Muzycznej w Łodzi, laureaci konkursów muzycznych, którzy stoją u progu swojej zawodowej drogi. To właśnie w ich interpretacjach publiczność będzie miała okazję usłyszeć zarówno znakomite utwory z repertuaru klasycznego, jak i dzieła nowsze, także autorstwa twórców związanych z Łodzią.

Koncerty będą odbywać się od czerwca do sierpnia w przypałacowym ogrodzie i w Sali Lustrzanej. W ramach tegorocznej edycji przygotowaliśmy 6 koncertów, każdy w niedziele o godzinie 12:00.

Tegoroczne koncerty Muzyczne Matinée:

  • 9 czerwca – Gabriela Graboń i Maciej Skibiński
  • 23 czerwca – Kalina Polańska i Maksym Niewczas
  • 14 lipca – Claribell Duo
  • 28 lipca – Lumiére Quartet
  • 11 sierpnia – Julia Anuszewska (mezzosopran)
  • 25 sierpnia – Calmati Piano Trio

 

Koncert inaugurujący wakacyjny cykl odbędzie się w niedzielę 9 czerwca o godzinie 12:00 w Sali Lustrzanej Pałacu Rodziny Poznańskich. Bilety dostępne będą w cenie 18 zł (normalny) i 12 zł (ulgowy) do nabycia w kasie MMŁ oraz przez sklep internetowy. Wejściówki dla osób do 18. roku życia po okazaniu legitymacji funduje Rotary Club Łódź.